Domy o podwyższonej energooszczędności

Firma MATEX jest odpowiedzialna za inwestycję w Adamowie. Budowa domów o podwyższonym standardzie energooszczędności jest dużym krokiem ku nowej ekologicznej przyszłości. Projekt stanowią budynki dwukondygnacyjne. Parter stanowi część dzienną w której skład wchodzi kuchnia, jadalnia, salon, garderoba, wc. Natomiast piętro jest częścią typowo nocną częścią domu, znajdują się tam trzy sypialnie, garderoby, oraz łazienki. Każdy z domów jest wyposażony w rolety zewnętrzne z sterowaniem automatycznym.

Więcej informacji na temat inwestycji można przeczytać na stronie Centrum Nieruchomości Wolsztyn.

Dom pasywny a dom energooszczędny

Na wstępie najważniejsza informacja - wielu ludzi myli pojęcie dom pasywny z określeniem dom energooszczędny. Owszem, obie koncepcje mają ten sam cel, mianowicie mają ograniczyć straty ciepła. Oba typy domów można zbudować korzystając z różnych technologii.

Warunkiem jest zastosowanie materiałów które zapewnią odpowiednią izolację termiczną. Dom pasywny będzie wymagał odpowiednio nowocześniejszych rozwiązań tzn. materiałów które cechują się większą akumulacyjnością energii cieplnej. Na papierze różnice mogą się wydawać marginalne lecz finansowo dom pasywny jest zdecydowanie droższy w budowie gdyż wymaga bardziej nowatorskich rozwiązań.

Zadzwoń

Piotr Rogozinski - dział Inwestycji

68 347 38 87

piotr@matexbis.com.pl

One thought on “Domy o podwyższonej energooszczędności

  1. Budowa domu pasywnego to pozornie duża inwestycja. Prowadzi ona bowiem do znacznej redukcji kosztów ogrzewania oraz może się przyczynić do poprawy stanu powietrza. Ponadto przez cały rok w budynkach panuje dogodny dla domowników mikroklimat oraz odpowiednia izolacja przed hałasem z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *